Seyahat - Turizm Kaynak: Tarık DURMAZ 09.06.2024 15:17 Güncelleme: 02.06.2024 08:10

Yepyeni bir Akra Sorgun deneyimi misafirlerini bekliyor

Akdeniz'in büyüleyici manzarasının tam ortasında, huzur ve lüksü mükemmel bir şekilde harmanlayan Akra Sorgun, gerçekleştirdiği kapsamlı renovasyon sürecinin ardından, kapılarını açtı.
Yepyeni bir Akra Sorgun deneyimi misafirlerini bekliyor

Antalya'nın tarihi Side bölgesinde, Akdeniz'in sonsuz mavisine sahip büyüleyici manzarası ile Akra Sorgun, misafirlerini yenilenen yüzüyle karşılamaya hazırlanıyor. Huzur ve lüksün mükemmel şekilde harmanlandığı Akra Sorgun, kapsamlı bir renovasyon sürecinin ardından, açıldı. 

 

Konforlu ve yepyeni bir tatil deneyimi

 

Akra Sorgun, 2024 yaz sezonunda heyecan verici yepyeni bir Akdeniz deneyimi vaat ediyor. Renovasyon ile birlikte lüks detayların eklendiği ayrıcalıklı odaların yanı sıra birçok yenilik misafirleri bekliyor. Akra Sorgun’da yeni teknolojilerle donatılan odalar, konforu ön planda tutan mobilyalar, üst segment minibar seçenekleri gibi her misafire özel geniş alanlar sunuluyor. Renovasyon sonrası Akra Sorgun’da 28 oda daha ilave edildi ve toplamda 336 oda ile hizmet verilmeye başlandı. Akra Sorgun’un modern ve zarif tasarım detaylarıyla yer aldığı lobi alanı da ayrıcalıklı misafir hizmetleriyle bir araya gelerek tatilin keyifli başlangıcının ilk adresi oluyor. 

 

 Hem yetişkinler hem de çocuklar için ayrıcalıklı alanlar

 

Yetişkinlere, ailelere ve herkesin kullanımına sunulan karma alanlarıyla hizmet veren Akra Sorgun, aynı anda farklı tercihlere hitap ediyor. Akra Sorgun’un eğlence dolu dünyasında hem bebekler hem de çocuklar için büyük ayrıcalıklar yer alıyor. Profesyonel bir ekip tarafından güvenli oyun alanlarında çeşitli özel etkinlikler düzenleniyor. Genç misafirler Akra Sorgun’da, eğlenceli yüzme havuzları ve birçok farklı etkinlikle keyifli vakit geçirebiliyor. Birbirinden renkli aktivitelerin sunulduğu iki adet açık oyun parkında da unutulmaz anılar ve eğlence dolu bir tatil çocukları bekliyor. 

 

 

Gün boyu devam eden keyif ve lezzet şöleni

 

Türk ve dünya mutfaklarının seçkin lezzetlerini bir araya getiren restoran ve barlarında unutulmaz bir ziyafet imkanı sağlayan Akra Sorgun, yaz sezonunda misafirlerini 24 saat boyunca devam eden yeni restoranı ile karşılıyor. Bahçe manzarasının eşlik ettiği açık büfe ana restoranı ve İtalyan mutfağının en özel lezzetlerinin sunulduğu Olive A’la Carte Restaurant ise tamamen yenilenerek, misafirlerine şık ve modern bir ambiyansta ayrıcalıklı bir gastronomi deneyimi sunuyor. Tarçın A’la Carte Restaurant yenilenen menüsüyle uzak doğu lezzetlerini misafirleri ile buluşturuyor. Lobide yer alan Başka Ol Kitap ve Bisiklet Kafe ise molalara leziz tatlar ve içecekler ile eşlik ediyor. 

 

Gri suların geri kazanımıyla yüzde 30 tasarruf

 

Akra Sorgun’un renovasyonu ile birlikte karbon ayak izini azaltmaya yönelik sürdürülebilirlik odaklı pek çok yenilik de gerçekleşti. Enerji tasarrufuna büyük katkı sunan akıllı oda sistemleri, odalardaki hareket ve varlık sensörleri, ısıtma sistemi, hidrofor pompaları ve ana klima santrallerindeki frekans invertörleri, enerji tasarrufu amaçlı yapılan çalışmalar arasında  yer alıyor. 2024 yılı itibariyle devreye alınan Gri Su Geri Kazanım Projesi ise yağmur ve sarf sularının arıtılıp laboratuvar analizleri sonrası bahçe sulamalarında kullanılmasını sağlıyor. Evsel atık suları, lavabo, duş ve küvetten kaynaklanarak fosseptik içermeyen gri sular da projeye dahil ediliyor. Proje ile birlikte günde 100 ton, yani yaklaşık %30 su tasarrufu sağlanması hedefleniyor. Bahçelerde ciddi oranda su tasarrufu sağlayan Zoysia Japonica çim kullanılıyor. Kurakçıl peyzaj ile bahçe gübre kullanımı %98.4 azaltılıyor. Mutfakta da sıfır atık kapsamında sebze artıkları baharat haline dönüştürülüyor, kök sebze artıkları ise sos yapımında kullanılıyor. Mutfak ürünlerinin %95’e yakın kısmı da yerel pazardan tedarik ediliyor.

Carettalar ve Kum Zambakları koruma altında 

 

Akra Hotels, sürdürülebilirlik vizyonunun önemli bir parçasını oluşturan, doğayı ve yaşayan tüm canlıları koruma misyonunu doğrultusunda, dünyada nesli tükenmekte olan canlılar arasında yer alan Caretta Carettaları korumak amacıyla çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Akra’nın Fethiye ve Sorgun’daki tesislerinde konaklayan misafirlere de çeşitli bilgilendirmeler yapılıyor. Misafirlere, Caretta Carettaların üreme mevsimi olan 1 Mayıs-1 Ekim tarihlerinde, kaplumbağaların yumurtlama alanlarına şezlong taşımamaları, kum kazmak, kumsalda gece ateş veya ışık yakmak gibi canlıları huzursuz edecek eylemlerden kaçınmaları rica ediliyor. Akra Sorgun bünyesinde ayrıca Kum Zambaklarını korumak adına da çalışmalar yapılıyor.