Kurban_bayrm

YENİDEN REFAH PARTİSİ BÜYÜK OLAĞAN KONGRESİNE RİZEDEN 20 OTOBÜSLE GİTTİLER

Rize Cumartesi 16 Kasım 2019 22:51

Yeniden Refah Partisi Rize İl Başkanı Mehmet Akif Zerdeci, Yeniden Refah Partisi'nin Büyük Olağan Kongresinin 17 Kasım 2019 Pazar günü saat 09.00'da Ankara Arena Stadında gerçekleştirileceğini belirterek, kongreye rizeden 20 otobüsle ankaraya gittiler.

Yeniden Refah Partisi Büyük Olağan Kongresine rizeden 20 otobüsle gittiler

Rize İl Başkanı Zerdeci, Yeniden Refah Partisi’nin kurulduğu 23 Kasım 2018'den bu yana aşk, inanç ve gayretle çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydederek, “Gerek il ve ilçe teşkilatlarımızın kurulması aşamasında, gerekse de il ve ilçelerimizin olağan kongrelerini gerçekleştirdiğimiz süreçte hemşehrilerimizin gösterdiği büyük teveccüh ve destek için candan teşekkürlerimizi sunarız. Biz Yeniden Refah Partisi olarak ilk günden itibaren yapılan doğru işleri tebrik ettik. Bu doğru işleri yapanlara teşekkür ettik. Gördüğümüz eksikler konusunda ilgilileri uyardık. Yapılan yanlışlarla ilgili olarak da çözüm önerimizi, alternatifleri ortaya koyarak iyi niyetli ve yapıcı bir muhalefet sergiledik.” dedi.

Zerdeci, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yeniden Refah Partisi olarak; eğitim sistemimizin ‘bilimsel ve teknik kalitesi yüksek’, aynı zamanda ‘ahlaki ve manevi kalitesi yüksek’ nitelikli nesiller yetiştiren bir sistem olması için... Adaletin gerçek manada tecelli ettiği, kuvvetin değil hakkın ve haklılığın üstün tutulduğu bir hukuk sistemini hayata geçirmek için… Ülkemizde ‘borç-faiz-beton-çimento ekonomisi’ yerine, ‘üretim-istihdam-ihracat ekonomisi’ni hakim kılmak için Borca esir olmadan, Ülkemizin kendi kaynaklarını kullanarak 'Üreten Türkiye'yi kurmak için... Üreteceğimiz katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesi ve ihracatı ile elde edilecek gelirin tüm topluma adil olarak dağıtılmasını sağlamak için... İslam Birliği ekseninde ve tüm ezilen ülkelerin katkısıyla oluşturulacak yeni ve adil bir Dünya ile başta milletimiz olmak üzere bütün insanlığın adalet, huzur, barış ve refaha kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz.”