Kizilay_Sol160x600Ekim

ÜNAL KARAMAN YAZDI ALİ KEMAL SEVEN  SESLENDİRDİ

Magazin Cuma 02 Ekim 2020 03:00

Futbol dünyasının ünlü ismi Ünal Karaman'ın sözlerini yazdığı,türkücü Ali Kemal Seven'in seslendirdiği 'Bütünde Birlik' isimli türkü  verdiği kardeşlik mesajları  gönüllerde taht kurdu.

Ünal Karaman yazdı Ali Kemal Seven  seslendirdi

"Bütünde Birlik" adlı türkü özellikle içinde bulunulan dönemde verdiği birlik ve beraberlik mesajları ile 80 milyona hitap ediyor. Bu arada müzik dünyasında da ses getiren bu eser Samsun ve Ankara’da çekilen görüntülerle birlikte  kliple taçlandırıldı.

Kısa bir süre önce sosyal medya platformlarında da paylaşılan klip, hemen çok sayıda izlenme, beğenme ve yorum aldı.

Yapılan eser hakkında bilgiler veren Ali Kemal Seven, “Ünal Karaman ile 15 yıl süren  bir aile dostluğumuz var.  Benim ‘Hoşgör’ diye bir türkümü dinledikten sonra kendi yazdığı şiirin sözleri üstünde çalışmayı teklif etti. Daha sonra şiir üstünde çalıştık ve güzel bir eser ortaya çıktı. Esere klip çektik. Yakın zamanda böyle milli birlik ve beraberlik içeren eserlere pek yer verilmedi. Vatanımızın, milletimizin geçirdiği zorlu süreçte insanlarımıza bir moral motivasyon olması açısından güzel bir çalışma yaptık. Çalışmamızın vatana millete hayırlı olmasını diliyorum”  diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Bütünde Birlik adlı türkünün sözleri

"Vatan dedik namus dedik. Asırlardır beraberdik, olmayalım ayrı gayrı. Mutluluk bütünde birlik hey. Sevgi varsa candan öte, yürek söyler dilden öte. Yaklaş beri gitme öte. Bizde açılmış kucaklar hey. Yağmur yağar dane dane. Islanmazsın gel bir dene. Sevgi muhabbet bedene. Bizde açılmış kucaklar hey. Doğu-Batı hiç fark etmez. Kuzey-Güney hiç dert etmez. Bitmez sevgi kanda bitmez. Bizde açılmış kucaklar hey. Sevgi dedik saygı niye? Can yaradandan hediye. Olmayalım ayrı gayrı, tek bir vatan tek Türkiye’m hey."

 

 

EN ÇOK OKUNANLAR