Vakıf Katılım web
Siyaset - Politika Kaynak: Hibya Haber Ajansı 21.06.2024 18:01 Güncelleme: 21.06.2024 18:47

Siyasilerden Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz için taziye mesajı

Siyasiler, şehit Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz için taziye mesajı yayımladı.
Siyasilerden Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz için taziye mesajı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, şehit asker Horoz için "Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan P. Asb. Çvş. Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Başımız sağ olsun" dedi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, Pençe - Kilit operasyonunda şehit düşen Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz adına yayımladığı taziye mesajında "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehid olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Işıkhan, yayımladığı taziye mesajında "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır niyaz ediyorum. Aziz milletimizin başı sağ olsun" açıklaması yaptı.

Ticaret Bakanı Prof. Dr. Ömer Bolat, şunları söyledi:

"Pençe - Kilit operasyonu bölgesinde hain teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz kardeşime Yüce Allah'tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum. Aziz milletimizin başı sağolsun."

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, ailesi ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, "Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Kürşad Zorlu, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde terör örgütü mensuplarıyla girilen çatışmada P. Asb. Çvş. Mehmet Ali Horoz şehit olmuştur. Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum" sözlerine yer verdi.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, taziye mesajında şu açıklamayı yaptı:

"Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehid olan kahraman Mehmetçiğimiz Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz'a Allah'tan rahmet; ailesine ve yakınlarına sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun. Milletimizin başı sağolsun."

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, başsağlığı dileklerini şöyle iletti:

"Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde hain terör örgütü PKK ile çıkan çatışmada şehit olan kahraman askerimiz Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun."

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde şehit olan kahraman Mehmetçiğimiz P. Asb. Çvş. Mehmet Ali Horoz'a yüce Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına sabır, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Şehidimizin mekânı cennet, makamı ali olsun inşallah" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Pençe Kilit Operasyon bölgesinde şehit olan evladımız Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, acılı ailesine başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun" dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, operasyon bölgesinde şehit düşen Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz için yayımladığı taziye mesajında şunları söyledi:

"Pençe Kilit Operasyon bölgesinde şehit düşen kahraman askerimiz Mehmet Ali Horoz'a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine sabırlar diliyorum. Şehidimizin ruhu şad, mekânı cennet olsun. Aziz Türk milletinin başı sağ olsun."

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde şehadete eren Piyade Astsubay Çavuş Mehmet Ali Horoz’a Allah’tan rahmet, ailesine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.