ŞAHIS'TAN YENİ SINGLE: "DERDİM ÇOK GÜNÜN SONUNDA"

Magazin Pazartesi 04 Temmuz 2022 14:18

Alternatif rap sahnesinin yükselen sesi Şahıs, son teklisi "Derdim Çok Günün Sonunda" ile umutlu bir melodiyle ruhlara dokunuyor.

ŞAHIS'TAN YENİ SINGLE:

Alternatif rap sahnesinin yükselen sesi Şahıs, son teklisi “Derdim Çok Günün Sonunda” ile umutlu bir melodiyle ruhlara dokunuyor.

“Derdim Çok Günün Sonunda” Garaj Müzik etiketiyle tüm dijital platformlarda!

Reggea sound’larıyla doğrudan bozuk düzene eleştiriler sunan Şahıs, müzikal açıdan derin bir vurguyla günlük yaşantının zorluklarını anlatıyor.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Şahıs’a ait şarkının kapak fotoğrafı da Şahıs’ın emeği.

“Şahıs” nam-ı diğer Ferhat Can Özkan 1995 İzmir doğumlu. Çocukluk zamanlarında müzik demolarını yapmaya başlayan Şahıs, 2011 yılında kardeş kent projesi kapsamında yurtdışında düzenlenen bir müzik yarışmasını kazanarak Almanya’nın Osnabrück kentinde ilk konserini verme şansı elde etti. 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müzik Teknolojileri bölümünde Ses Mühendisliği eğitimi alarak, ses tasarımı ve altyapılar üzerine yoğunlaştı. Çeşitli projelerde prodüktörlük yaptı ve kendi şarkılarını üretmeye başladı. Ardından 2019 yılında ilk solo çalışması “Uyuyakaldılar” albümünü çıkaran Şahıs, albümle aynı adı taşıyan şarkıyı kliplendirerek, çeşitli müzik listelerinde kendine yer buldu. Daha sonra Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) ile birlikte “Onlar Çocuk; Gelin Değil’’ projesini gerçekleştirdi.

 

 

ABONE OL