Halkbank Ekonomi

OTOKOÇ 2.EL İKİNCİ ŞUBESİNİ MARDİN'DE AÇTI

Ekonomi Cumartesi 25 Haziran 2022 07:00

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, "Otokoç 2. El'in yeni döneminin ikinci durağı olan Mardin bayimiz, ortaya koyacağı hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve yüksek performansı ile gelecekte yurt genelinde açılacak yeni bayilerimiz için son derece ilham ve cesaret verici bir örnek teşkil edecek." dedi.

Otokoç 2.El ikinci şubesini Mardin'de açtı

Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, "Otokoç 2. El’in yeni döneminin ikinci durağı olan Mardin bayimiz, ortaya koyacağı hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve yüksek performansı ile gelecekte yurt genelinde açılacak yeni bayilerimiz için son derece ilham ve cesaret verici bir örnek teşkil edecek." dedi.

Otokoç 2. El’in ikinci bayisi Mardin’de hizmete girdi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Otokoç 2. El, giderek büyüyen ikinci el otomotiv pazarındaki ihtiyaçlara cevap verme ve tedarik kanallarını geliştirme stratejisi doğrultusunda satış kanallarını çeşitlendirerek bayilik ağı oluşturmaya devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokoç Otomotiv Genel Müdürü İnan Ekici, ikinci el otomotiv sektörünün uzun süredir tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tutarlı bir şekilde büyümeye devam ettiğini, Otokoç'un öncülük ve güven vizyonu doğrultusunda attığı adımlarla 94 yıldır sektörde standartları belirlediğini belirterek, "Otokoç Otomotiv çatısı altında çözüm sağlayan Otokoç 2. El’in de sektöründe ilk akla gelen marka olarak konumlandı. Sektöre kurumsal bir yaklaşım getirerek araç satışı, aynı gün nakit ile araç alımı, profesyonel ekspertiz hizmetleri, yaygın hizmet ağı, temassız teslimat ve online satın alma gibi yenilikçi seçenekleriyle 2. el araç konusunda güven noktası olarak faaliyet gösteren Otokoç 2. El markamızla, Türkiye çapında 26 lokasyonda hizmet veriyoruz." ifadelerini kullandı.

- "2026 sonuna kadar 30 bayi hedefimiz var"

İnan Ekici, Otokoç 2. El olarak araç satın alırken veya satarken tüm süreçlerin en kolay, hızlı ve şeffaf şekilde gerçekleşmesini sağladıklarını belirtti.

Katma değerli hizmetlerle müşterilere her zaman yanlarında olduklarını hissettirdiklerini ifade eden Ekici, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Türkiye’de 2021'de toplam 24 bin adet satışın gerçekleştiği kurumsal ikinci el araç pazarında liderlik konumumuzu ve dünyada bölgesel bir oyuncu olma hedefine yönelik yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Otokoç Otomotiv’i daha da üst düzey bir büyüklüğe taşıyacak yeni bir atılımla karşınızdayız. Giderek büyüyen ikinci el sektöründeki ihtiyaçlara cevap verme ve tedarik kanallarını geliştirme stratejimiz doğrultusunda, satış kanallarını çeşitlendirmenin ve bayilik ağı oluşturmanın ilk adımını geçtiğimiz aylarda Denizli’de atmıştık. Şimdi de Mardin’de hayata geçirilen ikinci şubemizle ağımızı büyütmeye devam ediyoruz. Otokoç 2. El’in yeni döneminin ikinci durağı olan Mardin bayimiz, ortaya koyacağı hizmet kalitesi, müşteri memnuniyeti ve yüksek performansı ile gelecekte yurt genelinde açılacak yeni bayilerimiz için son derece ilham ve cesaret verici bir örnek teşkil edecek. Otokoç 2. El satış kanallarını 2026 sonuna kadar kademeli olarak toplamda 30 civarında bayiye ulaştırarak büyütmeyi hedefliyoruz.İkinci el pazarında yakaladığı yüksek satış hacmi ile bugüne kadar sayısız ikinci el aracı sahipleri ile buluşturan Otokoç 2. El, özenle seçilmiş bayileriyle birlikte satış hacmini ve müşterileri için değer yaratan hizmet kalitesini daha da ileri seviyeye taşımaya devam edecek."

Otokoç 2. El Mardin bayisi sahibi Maşuk Nas da Otokoç 2. El’in Türkiye'deki ilk bayiliklerinden birini Mardin’e ve bölgeye kazandırmaktan büyük bir gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek, "Şehrimizin sakinleri için olduğu kadar, civar şehirlerde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına da cevap verecek bu yatırımın, Mardin’de ikinci el otomotiv pazarını hızla büyüteceğine, bölgenin pazar lideri olmasında önemli yeri olacağına ve Otokoç 2. El’in Mardin’e çok önemli kazanımlar sağlayacağına inanıyor, hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum." görüşlerini paylaştı.

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR