ÖDÜLLÜ FİLME ÖZEL GÖSTERİM

Magazin Çarşamba 15 Mayıs 2019 00:30

Yazar ve şair Melih Cevdet Anday'ın aynı adlı eserinden beyazperdeye uyarlanan 'İçerdekiler' filminin özel gösterimi önceki akşam Beyoğlu Soho House'da yapıldı.

ÖDÜLLÜ FİLME ÖZEL GÖSTERİM

Yönetmenliğini Hüseyin Karabey’in üstlendiği; başrollerinde Caner Cindoruk, Gizem Soysaldı ve Settar Tanrıöğen gibi isimlerin rol aldığı film gösterimine oyuncular ve film ekibi tam kadro katıldı.

Ödüller Gurur Verici

 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü ve 24. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü alan Gizem Soysaydı “İlk katıldığım uluslararası festivalden ödülle dönmek benim için çok gurur verici oldu. Jürinin takdiri diyelim.” diye konuştu.

Ödül Beklentim Olmadı

Filmin hazırlık sürecinden bahseden Caner Cindoruk, “Tek mekan bir yerde seyirciye 120 dakika bir şey anlatmak zor.Teatral kısmını sinema diline çevirmek büyük bir uğraştı. Yaklaşık bir ay önce tiyatro gibi çalıştık metne. Yarın çıkıp oynayacakmış gibi çalıştık. Onun öncesinde bir hafta masa başı çalışmamız oldu.  Her şey deşifre edilip sinema diline aktarıldığını gerisi çorap söküğü gibi geldi. Bu film tiyatro camiasında çok popüler bir metindir. Yıllardır herkes bu oyunu oynar ve bu bana ekstra bir sorumluluk yükledi. Çalıştırdığınım birçok öğrencime göre daha üste olmam gerekiyordu.” şeklinde konuştu.

Festivallerden iki ödülle dönen Gizem Soysaldı’nın aksine ödül kazanamayan Caner Cindoruk, “Film çok beğenildi ve Gizem hanım iki ödül kazandı. Siz ödül alamadınız. Bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz?” sorusuna “Hayatım boyunca hiçbir yaklaşımı ödül almak için yapmadım. Benim için önemli olan doğru duyguyu yakalamak. O rolün hakkını verebilmek. Bunlara takılmıyorum. Hiçbir yerden ödül mekanizmasını önemsemiyorum. 22 yıldır onurumla, gururumla tiyatro yapıyorum. Benim için en büyük ayrıcalık bu zaten.” diye yanıt verdi

Usta oyuncu Settar Tanrıöğen ise “Bizce güzel oldu. Umarım seyirci de bizi onaylar.” diyerek kısa bir açıklama yaptı.

Gösterimi izlemeye gelen isimler arasında Begüm Kütük, Selin Şekerci, Cansel Elçin ve İsmail Ege Şaşmaz gibi isimler yer aldı.

Yeni sezon için proje görüşmeleri yaptığını açıklayan Begüm Kütük, “Bu yaz Ege sahillerinde olacağım. Yıllardır çekemediniz. Bu sene belki yakalanabilirim” dedi.

Bu Hafta da Ayrılmadık

 Selin Şekerci, gösterime katılarak sevgilisi Caner Cindoruk’a destek oldu. Cindoruk, ayrılık iddialarını ‘Bu haftada ayrılmadık’ diyerek Ti’ye aldı. Cindoruk’tan övgüyle bahseden Selin Şekerci, “Çok güzel oynamış. Performansa dayalı çok güzel bir film olmuş. 4 kere izledim 5’inciyi izleyeceğim” dedi.

 En İyi Personel Ödülünü Aldım

 Bedelli askerlik yaparak vatani görevini tamamlayan İsmail Ege Şaşmaz, “Geleli bir hafta oldu. En iyi personel ödülü aldım. Eğitimlere bende katıldım. Çok insan tanıdım. Çok fazla done elde ettim. Normalde bu kadar insanı bir arada göremiyorsunuz. 1250 kişilik bölükteydim.” diyerek esprili bir açıklama yaptı.

‘İçerdekiler’ filmi 25. Uluslararası Adana Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülünü ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü, 24. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali’nde ise En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. Film 17 Mayıs’ta sinemalarda olacak.