MEHMED BİR CİHAN FATİHİ İLK BÖLÜMÜYLE HEM ÇOK KONUŞULDU HEM ÇOK TARTIŞILDI

Televizyon Çarşamba 21 Mart 2018 09:09

Merakla beklenen 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisinin ilk bölümü ekranlarda boy gösterdi. Dizideki bazı sahneler izleyenler tarafından çok tepki çekti.

Mehmed Bir Cihan Fatihi İlk Bölümüyle Hem Çok Konuşuldu Hem Çok Tartışıldı

Televizyon severlerin merakla başlamasını beklediği 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisinin ilk bölümü dün akşam Kanal D ekranlarında yer aldı.Dizinin seveni olduğu kadar eleştireni de çok oldu.

TANRI SİZİ KORUSUN REPLİĞİ TEPKİ ÇEKTİ

Dizideki kadın oyuncuların dekolteleri Osmanlı Dönemini yansıtmadığı gerekçesiyle oldukça tepki aldı.Ayrıca dizinin bir sahnesinde ise Mara Hatun`un Edirne`ye gitmek için yola çıkan Sultan Mehmed`e "Tanrı sizi korusun" demesi sosyal medyada dizinin tepki çekmesine neden oldu. Dizinin bundan sonraki akibeti merakla bekleniyor.

REYTİNGLERDE 3.OLDU

Dün akşam ilk bölümü izleyiciyle buluşan  "Mehmed Bir Cihan Fatihi" 3. sırada yer aldı.20 Mart tarihinde; Total'de, FOX'ta yayınlanan "Kadın" dizisi 1. sıraya otururken, 2. sırada atv'de ekrana gelen "Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisi ve 3. sırada ise dün akşam ilk bölümü izleyiciyle buluşan Kanal D'nin yeni dizisi "Mehmed Bir Cihan Fatihi" yer aldı. AB'de 1.'lik "Kadın"ın, 2.'lik "Ufak Tefek Cinayetler"in, 3'ncülük ise "Mehmed Bir Cihan Fatihi"nin oldu.