Halkbank Ekonomi

KUR KORUMALI MEVDUATLAR 869 MİLYAR TL'YE ULAŞTI

Ekonomi Perşembe 26 Mayıs 2022 07:00

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Türkiye kredi geri ödeme performansı açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden bir tanesi. Kur korumalı mevduatlar 869 milyar TL'ye ulaştı." dedi.

Kur korumalı mevduatlar 869 milyar TL'ye ulaştı

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, "Türkiye kredi geri ödeme performansı açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden bir tanesi. Kur korumalı mevduatlar 869 milyar TL'ye ulaştı." dedi.

Yastık altındaki birikimlerimizin bankacılık sistemine kazandırılmasının milli bir görev olduğunu vurgulayan Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, altın tasarruf sistemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Osman Arslan'ın Haber Türk TV'deki açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

"Türkiye bölgesindeki tüm olumsuz şartlara rağmen ekonomisin güçlü altyapısı ekonomi yönetimindeki koordinasyon bankacılık sisteminin gücü yine TL'deki liralaşma adımlarının desteğiyle biz ekonominin büyümesi için gerekli destekleri her zaman sağladık. Dünyadaki gelişmelerden bölgemizde pozitif ayrışan bir ülkeyiz. İlk 3 aylık sanayi üretimdeki yüzde 10'luk bir artışla ilk çeyrekte ekonominin yüzde 7'lere hatta üzerinde bir büyüme geleceğini işaret etmekte.

Türkiye kredi geri ödeme performansı açısından dünyanın en önde gelen ülkelerinden bir tanesi. Kur korumalı mevduatlar 869 milyar TL'ye ulaştı.

Vatandaşlar istediğinde fiziki altını geri alabilir. Türkiye ekonomi modelinde dört model var. Sayın Cumhurbaşkanımızda açıkladı... Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat. Biz kaynaklarımızı bu alanlar üzerine kullanıyoruz. Paradan para kazanma için kullanılmıyor. Paranın ticareti üzerine bir çalışma yapmıyoruz.

Bankacılık sektörüyle reel sektörü etle tırnak olarak görüyoruz. Biz kamu bankaları olarak reel sektörü desteklemeye devam ediyoruz.

KADIN GİRİŞİMCİ DESTEK PAKETİ

Sayın Emine Erdoğan hanımefendiden ilham aldık. Bir yılı geçen bir süre oldu. 125 bin kadın girişimci kadımıza destek verdik. Kadınlarımızın mevcut işlerini geliştirmek kapasitelerini artırmak için çalışıyoruz. Kadına şiddetin gündemde olduğu dönemlerde biz de kadınların yanında olduğumuzu da gösteriyoruz. Giderek artan bir ilgi var. Kadınlar için özel bir müdürlük kurduk"

 

 

 

ABONE OL