Kültür Sanat Kaynak: Ahmet Münir EREN 10.06.2024 15:00 Güncelleme: 10.06.2024 15:19

Konya'da Endonezyalı tur operatörlerine yönelik tanıtım gezisi gerçekleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya'nın yurt dışında tanıtımına katkı sağlamak için yabancı tur operatörlerine yönelik tanıtım organizasyonlarını sürdürüyor.
Konya'da Endonezyalı tur operatörlerine yönelik tanıtım gezisi gerçekleştirildi

Konya Büyükşehir Belediyesi, Türk Hava Yolları ve Türkiye Tanıtım Geliştirme Ajansı ile birlikte Endonezyalı tur operatörlerine yönelik tanıtım gezisi gerçekleştirdi.

İki gün süren organizasyon kapsamında; Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi, Darülmülk Sergi Sarayı, Taş Bina, Tropikal Kelebek Bahçesi, Sille, Karatay Medresesi, Alaaddin Camii, Tarihi Bedesten, Mevlana Müzesi, Konya Panorama Müzesi, Meram Yaşam Müzesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan misafirler, Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde icra edilen sema ayin-i şerifini de takip etti. Katılımcılar, Konya’da geceleme süresini artırmak amacıyla yeniden canlandırılan akşam eğlencesi “Konya Baranası”na da katıldı.

İlk kez geldikleri Konya’yla ilgili görüşlerini paylaşan Endonezyalı tur operatörleri, şehrin çok güzel tarihi ve kültürel bir yapısı olduğuna vurgu yaparak bu durumdan çok etkilendiklerini ifade ettil. Özellikle Konya hakkında binlerce yıl öncesine ait bilgi edinme imkanı sunan Çatalhöyük Tanıtım ve Karşılama Merkezi’ni çok beğendiklerini kaydeden tur operatörleri, Endonezya’dan Konya’ya ziyaretçi gelmesini kesinlikle tavsiye edeceklerini söyledi.