Güncel - Yaşam Kaynak: Özlem PALA 18.06.2024 16:00 Güncelleme: 14.06.2024 14:45

Kadınlar ile çocuklar, Nilüfer'in geleceği ile ilgili fikir ve önerilerini sundu

Nilüfer'in geleceğini şekillendirecek 2025-2029 Strateji Planı'nda her kesimin görüşlerine yer veriliyor.
Kadınlar ile çocuklar, Nilüfer'in geleceği ile ilgili fikir ve önerilerini sundu

Nilüfer Belediyesi, 2025-2029 Stratejik Planı'nı farklı kesimlerdeki insanların görüşlerini alarak hazırlıyor. ‘Birlikte Üret, Birlikte Yönet’ sloganıyla düzenlenen çalıştaylar ve mahalle buluşmalarıyla başlayan çalışmalar, son olarak kadın ile çocukların kendi pencerelerinden nasıl bir Nilüfer görmek istediklerini dile getirmeleri için düzenlenen atölye çalışmaları ile devam etti.

Kadınların toplumda daha eşit olmaları ve yaşam kalitelerini yükseltmeleri amacıyla düzenlenen ‘Kadınlarla Gelecek Atölyesi’, Nilüfer Kent Konseyi’nde yapıldı. Nilüfer Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü’nün düzenlediği atölye çalışmasına Nilüfer Kadın Meclisi, Nilüfer’de bulunan kadın dernekleri ile kadınların hak ve hukuki süreçleriyle ilgili faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının üye ve temsilcileri katıldı.

Programın açılışında konuşan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Serpil Altun, Nilüfer Belediyesi’nin 2025-2029 Stratejik Planı’nı oluşturmak için bir arada olduklarını belirterek, bugüne kadar yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Birçok mahallede vatandaşlarla buluştuklarını aktaran Altun, mahalle sakinlerinin görüş ve önerilerini aldıklarını kaydetti.
Konuşmanın ardından atölye çalışmasına geçildi. Katılımcılara dağıtılan kağıtlara görüş ve önerilerini yazmaları istendi. Daha sonra kadınlar, ortaya çıkan fikir ve öneriler üzerinden Nilüfer’in gelecek planını tartıştı.