FATİH TUTAK TÜRK-ASYA MUTFAĞINA AİT MENÜYE ÖZEL DAVET

Magazin Cuma 22 Eylül 2023 04:43

Türkiye'nin İlk ve tek iki Michelin yıldızlı Şef'i Fatih Tutak, kendi Türk mirasından ve Türkiye'den Asya'ya uzanan profesyonel yolculuğundan esinlenerek yenilikçi Türk-Asya mutfağını 'çok özel' konuklarına tanıttı.

Fatih Tutak Türk-Asya mutfağına ait menüye özel davet

Pek çok tanınmış ismin katıldığı davette, dünyaca ünlü DJ grubu Avangart Tabldot performansı ile keyifli bir akşam yaşandı.

 Davetin gerçekleştiği mekanın Genel Müdürü Jonathan H. Crook "Mekanımız bir yolculuğu temsil ediyor. Fatih'in, İstanbul ve Çin arasındaki yolculuğu anlatan; İpek Yolu mutfağı dediğimiz, bu inanılmaz konsepti nasıl keşfettiğine dair pek çok harika hikaye var. Burada bu konseptin şimdi nasıl gerçeğe dönüştüğünü ve hızla İstanbul'un en iyi restoranlarından biri olarak tanınan benzersiz yemek deneyimini nasıl geliştirdiğini görmek heyecan verici."sözleri ile duygularını aktardı.

 Şef Direktör Fatih Tutak da, “16 yılı aşkın Asya maceramın sonrasında ülkeme dönerek Türk Mutfağı’nın derinlerine inebilmek ve bunu layığıyla yapabiliyor olmak en büyük hayalimdi. Çıktığım bu heyecan verici yolculukta, sadece bir restoran değil, tüm duyularınıza hitap eden, etkileyici bir deneyim yaşamanızı mümkün kılacak bir mekân yaratmak istedik. Bu çok değerli projenin gerçekleşmesi için bana fırsat veren ve her fırsatta bana özveri ile destek veren The Peninsula Hotel grubuna, sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum." dedi.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR