Kurban_bayrm

EVGENY GRİNKO HARBİYE'Yİ FETHETTİ

Kültür Sanat Cumartesi 19 Ekim 2019 00:30

Piyanist Evgeny Grinko, Bayhan Prodüksiyon organizasyonuyla önceki akşam İstanbul Büyükşehir Belediyesi Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda dinleyicileri ile buluştu.

Evgeny Grinko Harbiye'yi fethetti

Türkiye'de de büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Evgeny Grinko, 17 Ekim’de bir kez daha Harbiye Açıkhava Sahnesi'ndeydi. Geçtiğimiz ağustos ayında Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde ilk kapalı gişe konserini veren ve ardından Türkiye'nin birçok ilinde dinleyicileriyle buluşan Evgeny Grinko yoğun istek üzerine son bir kez daha Harbiye Sahnesi'ne çıktı. Grinko, 17 Ekim Perşembe günü çello, akordeon, keman ve viyola çalan 5 müzisyen ile birlikte sahne aldı. Evgeny Grinko, konserlerinde piyano haricinde gitarda ve davulda da hünerlerini gösteriyor.

Yaz boyunca muhteşem konserlere ev sahipliği yapan Harbiye Açıkhava sahnesi Bayhan Prodüksiyon tarafından gerçekleştirilecek müzik şöleni ile sonbaharda da müzikseverleri ağırlamaya devam ediyor. Yarın rock müziğin yıldızı Teoman ile başlayacak konserler serisi “18-20 Ekim'de Times dergisinin “Dünya Müziğinde Yaşayan Efsane ve Tarihi Kadın Şarkıcılar ve Rolling Stones Dergisi’nin “100 Yılın En İyi 100 Kadın Vokali” listelerinde yer etmiş yaşayan efsane Selda Bağcan Harbiye Açıkhava sahnesinde hayranlarıyla buluşacak. Tarihler 22 Ekim'i gösterdiğinde Selami Şahin & Linet ikilisi sevenlerine unutulmaz bir gece yaşatacak. 23 Ekim Çarşamba Türk pop müziğinin kendine özgü yorumu ile en önemli kadın yorumcu ve söz yazarlarından Göksel yıldızların altında dinleyicilerine müzik ziyafeti çekecek. 21/24 Ekim tarihlerinde ise Türk müziğinin kilometre taşlarından Yıldız Tilbe sevenleriyle buluşacak.