EN İYİ FİLTRE KAHVE MAKİNESİNİ SEÇMEK

Bülten Cuma 02 Ekim 2020 17:10

Her kahve severin bildiği gibi, evinin mutfağında güzel bir fincan filtre kahve demlemek gibisi yoktur. Bu günlerde, filtre kahve makineleri söz konusu olduğunda birçok seçenek ve cevaplamanız gereken birçok soru var.

EN İYİ FİLTRE KAHVE MAKİNESİNİ SEÇMEK

Kaliteli bir filtre kahve sever misiniz? Piyasadaki en iyi filtre kahve makinesi hangisidir? Makineyi evinizde nerede konumlandıracaksınız? Kaç kişilik kahve demleyeceksiniz? Kahvenizin hazır olduğu saati programlamak ister misiniz? Çok fazla soru mevcut…

Piyasada kullanımı kolay, kısa sürede harika bir fincan filtre kahve hazırlayacak ve tezgahında mükemmel duracak sizin harika filtre kahve makineleri var. En iyi filtre kahve makinesi basit bir model veya daha profesyonel bir model olabilir.

Filtre Kahve Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Filtre kahve makineleri çeşitli boyutlarda ve kapasitelerde olur; bunun için ilk cevaplamanız gereken soru, kaç fincan filtre kahve yapmak istediğiniz olacaktır. Tek bir fincan kahveden standart 10-12 fincan aralığına kadar her şeyi hazırlayan ev tipi filtre kahve makineleri için piyasada seçenekler mevcuttur. Bazı modeller 14 veya 16 fincan kadar da demleyebilir. Büyük bir aileniz varsa veya sık sık kahve yapıyorsanız fincan kapasitesi çok olan filtre kahve makinesini almalı ya da günde bir fincan içiyorsanız buna göre tek fincanlık filtre kahve makineleri tercih etmelisiniz.

Filtre kahve makinelerinde tek kullanımlık kağıt filtre ya da makinenin içinde yer alan kalıcı filtre vardır. Kağıt filtre kullanmak maliyetli olacaktır. Sürekli filtre değişimi, uygun kağıt bulmakla uğraşmak yerine kendinden filtreli modelleri tercih edebilirsiniz. Bu filtrelerin temizlenmesi ve kullanımı oldukça kolaydır.

Goldmaster filtre kahve makinesi çelik ya da cam karaf seçenekleri vardır. Cam karaf sıcaklığı tutmak için alttan ısıtma kullanılırken, kahveniz sürekli sıcak kalır. Çelik karafların olduğu makinelerde böyle bir ısıtma sistemi yoktur, dolayısıyla kahveniz ilk demlediğiniz sıcaklıkta kalmaz. Peki sağlığınızı seviyor musunuz? Cam sağlıktır; cam karaf sayesinde hem sağlığınızı tehlikeye atmadan lezzetli bir kahve içebilir hem de kahveniz sürekli sıcak kalır. Cam termosu bulaşık makinesinde de yıkayabilirsiniz, bu yüzden temizliği de kolaydır.

Bir fincan kahve için demlemenin bitmesini beklemek istemiyor olabilirsiniz. Beklememek için cam karaf çekildiğinde damlatma yapmayan filtre kahve makinesi modellerini seçmelisiniz. Aksi halde bulunduğu yeri kirletebilir, sizi temizlikle uğraştırabilir.

Öğütülmüş kahve tazeliğini çok uzun süre koruyamaz. Bu sebeple makinenin öğütücü özelliği, kahve içeceğiniz zaman kahveyi damak zevkine uygun şekilde öğütmenize ve taze bir fincan kahve içmenize imkan sağlar.

Sabahları taze filtre kahve kokusuyla uyanmak ister misiniz? Biraz zaman alan ya da bir kahve alıp evden hızlıca çıkması gereken biri misiniz? Eğer öyleyseniz, muhtemelen bir akşam önceden ayarlayabileceğiniz zamanlayıcıya sahip bir makineye ihtiyacınız var. Böylelikle mutfağa girdiğinizde kahveniz sizi bekliyor olacak. Makineyi sevdiğiniz filtre kahve ve suyla doldurmanın ardından saati, demlemenin başlamasını istediğiniz zamanı programlamak için ayarlamanız yeterlidir. Bu, güne güzel bir fincan kahve olmadan başlayamayanlar için hayat kurtaran bir özelliktir.

Goldmaster Filtre Kahve Makineleri

Goldmaster filtre kahve makinelerinde kahve severlerin lezzetli bir filtre kahve içebilmesi için gerekli tüm özellikler mevcuttur. İhtiyacınıza göre size ya da ailenize uygun bir kapasitedeki bir filtre kahve makinesi modelini seçebilirsiniz. Tüm modellerimizde mevcut kalıcı filtre sizi kağıt filtre masrafından kurtarır, temizliği ile de uğraştırmaz. Cam karaf sayesinde uzun süre kahveniz sıcak olur. Damak zevkinize göre kahvenizi öğütebilir, istediğiniz aromada lezzetli bir kahve içebilirsiniz. Programlanabilir özelliğini kullanarak taze demlenmiş kahve ile uyanabilirsiniz. Evinizin rahatlığında harika kahvenin tadını çıkarabilmek için Goldmaster filtre kahve makineleri arasından size en uygun seçimi yapabilirsiniz.

 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR