EFSANELER 35 YIL SONRA AYNI SAHNEDE BULUŞTU!

Magazin Çarşamba 11 Eylül 2019 00:30

Arabesk müziğin iki usta ismi Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen önceki gün Poll Production organizasyonu 'Paraf Halkın Yıldızları' konserleri kapsamında aynı sahnede buluştu.

EFSANELER 35 YIL SONRA AYNI SAHNEDE BULUŞTU!

Konserin açılışını ‘Gece Olunca’ şarkısıyla yapan Cengiz Kurtoğlu, ‘Hain Geceler, Duyanlara Duymayanlara, Duvardaki Resim ve Küllenen Aşk' gibi klasikleşen eserlerini yorumlayarak dinleyicilerini geçmişe doğru bir yolculuğa çıkardı.

MUSTAFA SANDAL SÜRPRİZİ!

Kurtoğlu, ilk yarının sonlarına doğru ‘Sonuna Kadar’ şarkısını seslendirdiği anda büyük bir sürprizle karşılaştı. Şarkının introsunun ardından Mustafa Sandal’ın sahneye çıkıp şarkıya eşlik etmesi geceye damgasını vurdu. Şaşkınlığını gizleyemeyen Cengiz Kurtoğlu’nun 'Bu sürpriz kimin aklına geldi?' sorusuna Sandal, 'Benim hep içimde kalan bir hayalim vardı. Cengiz abiyle bu şarkıyı aynı sahnede okumak istiyordum. Bodrum’a giderken konser afişlerini gördüm ve Polat Yağcı'yı arayıp bu konserde olmalıyım dedim. Kendisi ile bu özel anı birlikte planladık. Benim bu sektörde ilk tanıdığım abim sensin, 28 sene önce Unkapanı’nda bir plakçıda tanışmıştık. Sen sadece benim değil, tüm Türkiye’nin abisisin. İnsanın hayatına bazı zamanlar sevdiği insanlar, sevdiği abiler girer ama bazı abiler vardır ki ebedi olur. Cengiz abi de ebedi bir insandır.’ diye konuştu. Bu sözler karşısında duygulanan Kurtoğlu’nun Mustafa Sandal’ı omuzlarına alarak sahneden uğurlaması renkli görüntülere sahne oldu.

DÜETLER GECEYE DAMGA VURDU!

Konserin ikinci bölümüne dillere pelesenk olmuş 'Nikah Masası' parçasını söyleyerek başlayan Ümit Besen, daha sonra 'Okul Yolunda, Alışmak Sevmekten Daha Zor ve Yalanmış Meğer' gibi geçmişten günümüze en sevilen parçalarını piyano eşliğinde sevenleriyle birlikte seslendirdi. ‘Seni Unutmaya Ömrüm Yeter Mi' şarkısında Pamela ile aynı sahneyi paylaşan Besen, renkli bir düete imza attı.

"ARAMIZDA REKABET HİÇBİR ZAMAN OLMADI"

Konser öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtlayan ikili ‘Tarabya’da aynı sokaklarda, aynı dükkanlarda sahne almışlığımız var. Bizden hep ‘Nikah Masası’nı söylememizi isterlerdi. Evliliğe çok büyük hizmetleri olan iki kişiyiz. Köylerde, sahne olmayan yerlerde ahırları sahne yaparlardı. Her türlü yerde hizmet verdik. Aramızda rekabet hiç bir zaman olmadı. Biz sevgimizi, saygımızı birbirimize karşı hiç bir zaman kaybetmedik’ diye konuştular.

HARBİYE’DE TARİHİ GECE!

Konserin sonunda beraber sahneye çıkan Cengiz Kurtoğlu ve Ümit Besen 'Nikah Masası, Islak Mendil, Liselim, Gelin Olmuş ve Fesuphanallah' gibi sevilen parçaları Harbiye’yi hınca hınç dolduran sevenleri ile birlikte seslendirdi. İkili olarak 35 yıl sonra aynı sahnede buluşan Kurtoğlu ve Besen, Açıkhava’dakilere tarihi bir gece yaşattı.

EN ÇOK OKUNANLAR