Kurban_bayrm

DIEGO VALDIVIA'NIN PİYANOSUNDAN FLAMENKO MELODİLERİ

Kültür Sanat Cuma 08 Kasım 2019 00:30

Piyanosuyla yepyeni bir Flamenko füzyonu yaratan ve eleştirmenler tarafından övgüyle söz edilen Diego Valdivia, 20. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında müzikseverlerle buluşacak. 6 Flamenko dansçısı ve 5 müzisyenin Diego Valdivia'ya eşlik edeceği konser, 23 Kasım 2019 Cumartesi akşamı Antalya Kültür Merkezi Aspendos Salonu'nda gerçekleşecek.

DIEGO VALDIVIA'NIN PİYANOSUNDAN  FLAMENKO MELODİLERİ

Henüz 5 yaşındayken piyano çalmaya başlayan Valdivia, Paco De Lucia Konservatuvarında eğitim aldı. 14 yaşında ilk şarkısı “Furia” yı besteledi. 17 yaşındayken bestelediği “Bahía” ve “La Caja de Música” şarkıları ilk albümünde yer aldı.

 History, Discovery Channel, Canal Cocina, Tele 5, TVE, Antena 3 gibi kanallarda yayınlanan çeşitli televizyon programları ve reklamlar için yaptığı besteler sayesinde müziği tüm dünyada duyuldu. 

 Popüler dizi Game of Thrones’un soundtrack’ini Flamenko formunda çalan sanatçının bu yorumu Birleşik Krallık’ta “En İyi Düzenleme” seçildi.

 Müzik çalışmaları sosyal ağlarda 20 milyondan fazla izlenen ve 1 milyondan fazla paylaşılan Valdivia, Flamenko köklerine bağlı kalarak ama aynı zamanda farklı müzik stillerinden ve ritimlerinden esin bularak yeni rotalar keşfediyor. 

 Türkiye’de ilk kez Antalya vereceği konserinde sanatçının piyanodaki yetenekli dokunuşlarına Flamenko ruhunu yansıtan dansçılar eşlik edecek.

 23 KASIM 2019 - 20:30, AKM ASPENDOS SALONU