TDV sağ 160x600
Kızılay Web detay
Kızılay mobo

ÇEVRE PROJE ÇAĞRISI

Türkiye Pazartesi 16 Mayıs 2022 11:30

Fransa'nın Türkiye'deki Büyükelçiliği çevre koruma için çalışan Türk sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla bir proje çağrısında bulunuyor.

Çevre proje çağrısı

Çağrı kapsamında Türkiye’de çevre için çalışan 3 ila 6 STK’na toplamda 32 bin Avro hibe sağlanacak.Proje çağrısına başvuru için son tarih 5 Haziran Uluslararası Çevre Günü olarak belirlendi.
Aday kurumlar 5 Haziran tarihine kadar çevre koruma alanındaki projelerini sunabilecekler. Projeler özellikle aşağıdaki meselelere çözüm sunma hedefinde olmalıdır :
- Biyoçeşitliliğin korunması;
- İklim değişikliğinin azaltılması ve iklim değişikliğine uyum
- Çevrenin korunması ve kirlilik ile savaş

Bu proje çağrısı Fransa’nın uyguladığı ve ülkenin birinci önceliği olan çevreci diplomasi çerçevesinde düzenlenmektedir : Fransa, ikili düzeyde olduğu gibi uluslararası organizasyonlarda da iklim (2015 Paris Anlaşması), biyoçeşitlilik (2017'de başlatılan ve her yıl toplanan One Planet Zirvesi) ve çevre (2019 Avrupa Birliği Yeşil Paktı ) için mücadelelerde tam olarak yer almaktadır. Bu yeni proje çağrısı, özellikle Ekim 2021'de Paris Anlaşması'nın onaylanması ve önümüzdeki Kasım ayında düzenlenmesi beklenen COP27 ile, Türk makamlarının
çevre açısından gösterdiği çabaları da desteklemektedir.

Proje çağrısı ile ilgili detaylı bilgi ve belgelere şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz :
https://www.ifturquie.org/haber/2022-cevre-proje-cagrisi/

ABONE OL