"ALTERNATİF FİNANS KONUSUNDA DAHA CESUR VE KARARLI ADIMLAR ATACAĞIZ"

Türkiye Pazartesi 09 Eylül 2019 12:30

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki dönemde alternatif finans konusunda daha cesur ve kararlı adımlar atacak ve ülkemizi bu alanda da hak ettiği yere getireceğiz." dedi.

"Alternatif finans konusunda daha cesur ve kararlı adımlar atacağız"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi Rektörlük Binası'nda düzenlenen"Alternatif Finansta Yeni Ufuklar" programında konuştu.

Erdoğan, konuşmasında, "Önümüzdeki dönemde alternatif finans konusunda daha cesur ve kararlı adımlar atacak ve ülkemizi bu alanda da hak ettiği yere getireceğiz." ifadelerini kullandı.

İstanbul Finans Merkezi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İlgili kurumlarımızın destek ve çabalarıyla bu projenin (İstanbul Finans Merkezi) en geç 2022 yılı başında hayata geçirilmesini bekliyoruz." dedi.

"Reel sektöre yeteri kadar destek sağlamadılar"
"Üzülerek belirtmeliyim ki bu dönemde kamu dışındaki bankacılık sistemimiz, reel sektöre yeteri kadar destek sağlamadı." ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hedefimiz 2025 itibarıyla katılım finansın bankacılık varlıkları içindeki payının yüzde 15 seviyesine çıkmasıdır." şeklinde konuştu.

Erdoğan, "Katılım finansı, bankacılık sisteminin faiz oranlarıyla hareket etmemelidir. Eğer onunla hareket ederse bunun adı aldatmaca olur. Böyle bir şeye asla fırsat verilmemeli." dedi.