TT_Ekim
PARAF

ALBAYRAK: G-20 ÜLKELERİ MALİYE BAKANLARIYLA KÜRESEL EKONOMİK TOPARLANMA İÇİN TOPLU EYLEM PLANININ İŞLEYİŞLERİNİ KONUŞTUK

Ekonomi Çarşamba 14 Ekim 2020 16:19

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G-20 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları ile küresel ekonomik toparlanma için mutabık kaldıkları toplu eylem planının ülkeler bazındaki işleyişlerini konuştuklarını bildirdi.

Albayrak: G-20 ülkeleri maliye bakanlarıyla küresel ekonomik toparlanma için toplu eylem planının işleyişlerini konuştuk

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G-20 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları ile küresel ekonomik toparlanma için mutabık kaldıkları toplu eylem planının ülkeler bazındaki işleyişlerini konuştuklarını bildirdi.

Albayrak, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, G-20 ülkelerinin maliye bakanları ve merkez bankası başkanları ile pandemi sürecinin etkileri ve bu sorunlara küresel çözümler için tekrar bir araya geldiklerini belirtti.

Bakan Albayrak, paylaştığı fotoğraflarda videokonferans yöntemiyle gerçekleştiği görülen toplantıda, küresel ekonomik toparlanma için mutabık kalınan toplu eylem planının ülkeler bazındaki işleyişlerini konuştuklarını ifade etti.