Teknoloji Kaynak: Ali Naki ÖZKAN 09.06.2024 18:36

Acer SpatialLabs Eyes Stereo Kamera, anları ve yaşanılan deneyimleri stereoskopik 3D olarak ölümsüzleştiriyor

Yeni 3D kamera, SpatialLabs cihazlarının yanı sıra streaming ve görüntülü arama platformlarıyla sorunsuz bir şekilde bütünleşiyor. Ayrıca SpatialLabs Pro cihazlarında yeni geliştirici araçları da kullanıma sunuluyor.
Acer SpatialLabs Eyes Stereo Kamera, anları ve yaşanılan deneyimleri stereoskopik 3D olarak ölümsüzleştiriyor

Acer bugün, SpatialLabs 3D cihaz yelpazesine en son eklenen SpatialLabs Eyes Stereo Kamerayı piyasaya sürdüğünü duyurdu. Kompakt 3D kamera, SpatialLabs ürün serisiyle tamamen entegre olduğu için fotoğrafçılar tarafından çarpıcı ve stereoskopik görüntüler yakalamak ve bunları etkileyici 3D olarak görüntülemek için kullanılabiliyor. 

Acer Inc. COO’su Jerry Kao “SpatialLabs Eyes Stereo Kamera, içerik kaydetme ve oluşturma yeteneklerinden görüntüleme ve etkileşime kadar çözümler sunarak Acer’ın stereoskopik 3D portföyünü tamamlıyor. Kullanıcıların, yeni kamera aracılığıyla çevrelerindeki dünyayı çarpıcı stereoskopik 3D olarak kayıt altına almalarına olanak sağlamayı umuyoruz ve oluşturup paylaşabilecekleri muhteşem içerikleri ve olasılıkları görmekten dolayı heyecan duyuyoruz.” dedi. 

Modern Tasarımla Her Yerde Sezgisel Bas-Çek (Point and Shoot) 

Her bir göz başına 8 megapiksel çözünürlüğü, dahili selfie aynası ve hava koşullarına dayanıklı dış yüzeyiyle cep boyutundaki Acer SpatialLabs Eyes Stereo Kamera, açık havada ve maceraseverler için outdoor’da önemli anları yakalamak için harika bir yol arkadaşı oluyor. Kusursuz ayarı dikkatle kalibre edilmiş lens hizalaması ile çekim deneyimlerini geliştirirken gelişmiş optik sistem ise konuları daha fazla 3D derinlik ve detayla fotoğraflamayı sağlıyor. 

Zahmetsiz görüntü kaydı için otomatik ve dokunmatik odak yetenekleriyle donatılan SpatialLabs Eyes, sorunsuz ve titreşimsiz kayıtlar için Elektronik Görüntü Sabitleme (EIS) özelliğiyle deneyimi daha da geliştiriyor. Çekim sonrası ortaya çıkacak sonucun daha profesyonel olması açısından kullandıkları cihazda daha yüksek kontrol arayan deneyimli fotoğrafçılar, ISO, beyaz ayarı ve enstantane hızı gibi değerleri ayarlayabilme esnekliğini sağlayan manuel mod seçeneğinden de memnun kalacak. 

Kameranın şist siyahı bir kaplama ile parlatılmış dış malzemesi, lens kapağı ve selfie aynası muhafazaları sofistike bir görünüm ve his sunmak için alüminyum kaplamayla kaplandı. Şık görünümü ve yenilikçi özellikleriyle tasarım uzmanlarının övgüsünü kazanan Acer SpatialLabs Eyes Stereo Kamera, prestijli 2024 Red Dot ve iF Design Ödülleri’nin sahibi oldu.