Kurban_bayrm

20 BİN DİLEK 20 BİN TEBESSÜM

Türkiye Salı 02 Haziran 2020 09:00

EMFADER öncülüğünde başlatılan '20 bin hayal 20 bin tebessüm' kampanyası 17 sponsor ile start verdi...

20 BİN DİLEK 20 BİN TEBESSÜM

Pandemi sebebiyle okullarından, arkadaşlarından, oyunlarından, sosyal etkinliklerden uzak kalan çocukların yüzünde tebessüme vesile olmayı hedefleyen kampanya İlkokul 1.-2.-3.-4. sınıf öğrencilerini kapsıyor.

Engelli, şehit-gazi çocuğu, maddi durumu yetersiz (kısaca dezavantajlı) çoçuklara pedagogların belirlediği çerçevede hayallerini gerçekleştirme şansı verilecek...

Komite Başkanı Yaşar İçen

Bu anlamlı çalışmanın Komite Başkanı Yaşar İçen şu cümleleri aktardı;‘Pandemi süreciyle Dünya evlere hapsoldu.Bu kısıtlı günlerde hepimiz sıkıldık ve bunaldık fakat en fazla mağduriyeti miniklerimizin yaşadığının farkındayız. Okulları, parkları, oyun alanlarını boş gördükçe içimiz sızladı ve gözlerimiz hüzünle doldu her defasında.Sonra üzüntü değil çözüm lazım bize mantığıyla ‘onlar için birşeyler yapmalıyız’ dedik.Önce kendi aramızda bu konuyu geliştirdik sonra da vardığımız sonucu ilettiğimiz kurumlar ve sivil toplum örgütleri hiç düşünmeden ‘biz de varız’ dediler. Sağolsunlar,varolsunlar,daim olsunlar...
İlk etapta onyedi kurumumuz (logomuz) oldu.Onlarla çocukların tebessümüne şahit olmanın mutluluğunu yaşayacağız inşallah.Öyle görünüyor ki ilerleyen süreçte yeni sponsorlarımız daha olacak çünkü şimdiden destek sunmak için bizi aramaya başlayanlar oldu.

‘20 bin hayal 20 bin tebessüm’ kampanyası ile hem dezavantajlı çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hemde iller arası empati ve gönül köprüleri kurmayı hedefledik.Misal Trabzon’un yüreği Diyarbakır’da atacak Tunceli’nin de Balıkesir’de...İller arasına doğudan batıya, kuzeyden güneye köprüler kurup minik yüreklerin sevinçle geçmesini istiyoruz.Diliyoruz ve umuyoruz ki belirlediğimiz rakamların çok ama çok daha üstünde çocuğa ulaşalım...Pandemi süreci bize şunu gösterdi; hırslarımızdan arınıp ihtiyaç sahiplerini görmemiz ve onlara elimizden geldiğince dokunmamız gerekiyor.Ki bunun en güzel ve en güçlü örneğini ülkemiz başarıyla verdi.Türkiye pandemi sürecini hem içerde hem de dışarıda hakkıyla yerine getirmekle birlikte sayısız ülkeden gelen yardım çağrılarına da yetişti.Ülkemiz bunca başarıya imza atarken oturmak bize yakışmazdı elbette.Maddi manevi desteği ile birlikte bu yola çıktıklarımıza ‘mutlu olmak için mutlu etmeyi seçenler iyiki varsınız’ demek istiyorum...”