16. VEFAT YILINDA CEM KARACA ANILDI

Magazin Cuma 14 Şubat 2020 00:30

8 şubat 2004 yılında vefat eden Cem Karaca vefatının 16. Yılında Yol Arkadaslari gurubunun özel konseri ile anıldı. Cem Karaca'nın yasarken birlikte sahne aldığı son müzisyen arkadaşlarından kurulu Yol Arkadaşları gurubu Cem Karaca'yı şarkıları ve anıları ile andı.

16. Vefat yılında Cem Karaca anıldı

Cem Karaca'nın eşi Ilkim Karaca, Aydilge, Murat Evgin ve Bora Duran ve Soner Olgun'un katıldığı anma gecesinde Cem Karaca'nın eşi Ilkim Karaca müzisyen Gür Akad'a Cem Karaca'nın şapkasını Murat Evgin'e ise Cem Karaca'nın Trabzon'dan aldığı şalını hediye etti. Ilkim Karaca daha önce de Cem Karaca'nın gözlüğünü Kıraç' a hediye etmişti. Konseri takip eden gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ilkim Karaca, 'Cem'in anısını taşıyan insanlara bunları hediye ediyorum, devamı gelecek, evde özel eşyalarını alıp sevdiği ve anısını yaşayan insanlara veriyorum' dedi.

Cem Karaca'nın vefatının ardından Karaca hakkında bilinmesi gereken şeyler olup olmadığının sorulması üzerine de yanıt veren Ilkim Karaca, 'Cem vefatının bir hafta öncesi babasını mezarını ziyaret etmişti, orada mezarcılara yakında ben de geliyorum, görüşürüz dedi.Vefat edeceğini biliyordu, bana da ben gömüldükten sonra babamla benim mezarıma ceviz ağacı değil söğüt ağacı dikin, üzerimize ceviz düşmesin, tak tuk bizi sarsmasın dedi' dedi.

EN ÇOK OKUNANLAR