1207 ANTALYASPOR KADIN FK'NİN KAMPINA ÇAĞRILAN EYLÜL'ÜN HEDEFİ MİLLİ FORMA

Spor Pazar 22 Ocak 2023 14:01

Kadınlar 3. Ligi takımlarından Muğla Atletikspor Kulübü futbolcusuyken gösterdiği performansla Süper Lig ekiplerinden 1207 Antalyaspor FK'nin dikkatini çekerek kampa davet edilen futbolcu Eylül Yiğit, milli formayı giymenin hayalini kuruyor.

1207 Antalyaspor Kadın FK'nin kampına çağrılan Eylül'ün hedefi milli forma

Muğla'nın Datça ilçesinde yaşayan Eylül, AA muhabirine, Kadınlar Süper Ligi takımlarından 1207 Antalyaspor Kadın FK'nin Antalya'da devam eden kampına davet edildiğini söyledi.

Takımla antrenmanlara başlayacağını belirten Eylül, futbola çocukluğunda merak sardığını kaydetti.

Bu spora olan merakı nedeniyle kendi akranlarından futbol oynayacak kimse bulamadığı için de mahallesindeki erkek arkadaşlarıyla futbol oynadığını vurgulayan Eylül, "Kendimi bu şekilde geliştirdim. Çevremde 'kızdan futbolcu mu olur?' eleştirilerine rağmen tutkumdan vazgeçmedim." dedi.

Bodrumspor Başkanı Rıza Karakaya'nın ve bir dönem Bodrumspor ve Milasspor'da profesyonel futbol oynayan eniştesi Nevruz Gürler'in desteği ile futbola devam ettiğini anlatan Eylül, Kadınlar 3. Ligi takımlarından Muğla Atletikspor Kulübü ile imzaladığı sözleşme ile profesyonel olduğunu aktardı.

Yeni hedef milli takım

Maçlarda göz dolduran performansı ile Kadınlar Süper Ligi ekiplerinden 1207 Antalyaspor Kadın FK'nin dikkatini çektiğini kaydeden Eylül, aldığı davetle bu takımın Antalya'daki kampına dahil olduğunu bildirdi.

Amerikalı kadın futbol yıldızı Alex Morgan'ı örnek aldığını kaydeden Eylül, "Çocukluğumda mahalle arasında erkek arkadaşlarımla başladığım futbol kariyerimde Kadınlar Süper Ligi'ne kadar yükselmenin sevincini yaşıyorum. Şimdiki hedefim ise milli formayı terletmek." diye konuştu.

Taraftarı olduğu Beşiktaş'ın formasını giymenin bir diğer hayali olduğunu belirten Eylül, "Bildiğim kadarıyla Muğla'nın Süper Lig'deki tek kadın futbolcusuyum. Kimse hayallerinden vazgeçmesin. Başarı hikayemle örnek olmak istiyorum. Kadınlar her işin üstesinden gelebilir." ifadelerini kullandı.

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR